تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
فروشگاه محصولات بهداشتی
چت روم
ای توپی پوزیشنر
خرید ورودی گوگل
Bitmain antminer ks3
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
مدرسه مگ
مدرسه مگ

خوب نیوز


برنده تاکتیک برای جواهرده رامسر

از دیگر جاهای دیدنی رامسر میتوان به کاخ موزه رامسر، موزه عاج، موزه ظروف، تله کابین رامسر، ساحل رامسر، موزه مردم شناسی شمال کشور، موزه مردم شناسی رامسر، جنگل دالخانی، دریاچه سد میجران ، قلعه مارکوه، روستای اربکله، بلوار معلم و روستای جواهرده اشاره کرد. این آبشار در عمق ۲ کیلومتری جنگل انجیلی قرار دارد و مسیر دسترسی به آن کمی پرشیب است؛ بنابراین بهتر است تا حتما با یک راهنمای محلی راهی آبشار ولیلا شوید. دریاچه قو رامسر یکی از زیباترین و بکرترین مناطق استان مازندران است. موضوعی که سبب میشود دریاچه قو جذابتر به نظر برسد، جادهای است که به این دریاچه زیبا ختم میشود. یکی از معروفترین اماکن اطراف دریاچه، متل دریاچه قو است. پیادهروی در اطراف دریاچه و پیکنیک نیز که در اولویت نخست قرار دارند. پاقلعه در منطقه جنگلهای هیرکانی توران قرار دارد که دو جنگل زیبا و بکر پشمکی و سرگل به پاقلعه منظرهای زیبا و رویایی بخشیده است،لازم به ذکر است به دلیل نزدیک بودن به جنگل ابر در بیشتر از فصل سال پوشیده از مه است و ابرها بهطوری پایینتر از روستا قرار میگیرند که فکر میکنی بر روی ابرها راه میروی. قدیمیترین پارک ملی ایران برای حفاظت از گونههای گیاهی و جانوری پارک ملی گلستان است. قزلق از نظر تاریخی و معماری اهمیت بسیاری دارد. از گذشته مرزهای شمالشرقی ایران اهمیت بسیاری داشتند و به همین خاطر همیشه طرح ساخت چنین دیواری را در سر داشند. طرح به کار رفته در آلاچیقها سنتی است و توسط نجاران محلی ساخته شدهاند. خبر خوب اینکه در صورت مساعد بودن شرایط آبوهوایی، میتوانید در قسمتهایی که با عنوان طرح سالمسازی دریا مشخص شدهاند، شنا کرده و خستگی یک روز پرماجرا را از تن به در کنید. احتمال اینکه با زمینی پوشیده از برف روبهرو شوید، بسیار زیاد است.

دهکده جهانی دبی؛ دور دنیا در چند ساعت - کجارو سرچشمه این آبشار تامین کننده آب مورد نیاز کارخانه آب معدنی است که در پایین دست آن قرار گرفته است. قرار گرفتن این آبشارها در دل جنگلهای این ناحیه، زیباییاش را بیشتر هم کرده است. این روستا آبش از چشمه سار، محصولش غلات، لبنیات و ابریشم، شغل اهالی زراعت و گله داری، صنایع دستی زنان، بافتن پارچه ٔ ابریشمی و چادرشب و راهش مالرو است. این چشمه هم از جمله جاهایی است که شنا کردن در آن ممنوع است و احتمال غرق شدن حتی برای شناگران حرفهای هم وجود دارد. از عواملی که باعث شده این جنگل با سایر جنگل ها متفاوت باشد، پوشش گیاهی انبوه و همین طور مه ای است که داخل جنگل وجود دارد.. گزینه های اقامت در گرگان نیز مانند سایر شهرها عبارتند از هتل ها و مسافرخانه های مختلف موجود در سطح شهر. طبیعت شمال و شهرها و روستاهای مختلفش بینظیر و دیدنی است. به گزارش ایرنا "سید امین قاسمی" روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: این عملیات مرمتی شامل محوطهسازی، کفسازی، ایجاد حوض و آبنما و بهسازی مسیر گردشگران در این نقطه از شهر است. مهدی تیموری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت که دبی منابع آبی موجود در پارک ملی گلستان نیز براثر خشکسالی در مقایسه با سالهای پرباران به کمتر از نصف کاهش یافته است که ادامه این روند بدون تردید برجمعیت گونههای جانوری و گیاهی این ذخیرگاه طبیعی تاثیر منفی خواهد گذاشت. هر کدام از این جاهای دیدنی جذابیت خودشان را دارند و نمیشود آنها را با هم مقایسه کرد.

مهندسی ایران در زمان امپراتوری ساسانی به خوبی با مهندسی امپراتوری روم رقابت داشته است. در پارک جنگلی النگدره یک ایستگاه دوچرخه برای ورزشکاران و علاقمندان به دوچرخه سواری برپا شده است. برای رسیدن به این دریاچه کافیست امتداد راه پارک جنگلی را ادامه داد و تا روستای تالش سرا پیش بروید. اصلیترین بخش دریاچه قو، برکهای است که در ابتدا بسیار کوچک بود اما به همت بخش خصوصی بزرگ و بزرگتر شد و شعاع زیادی از محیط را به خود اختصاص داد. این روستا بر فراز یک صخره واقع شده است. آبشار لوه از نوع پلکانی است و در واقع مجموعه ای از چندین آبشار بزرگ و کوچک است. در قسمت سمت راست این آبشار به فاصله کمی آبشار پلکانی هفت بهشت قابل رویت است که ۲۰ متر ارتفاع دارد. توریسم را پدیده ای اجتماعی، فرهنگی، تجاری میداند که مستلزم جابجایی مردم به مکانی غیر از محل سکونت و کار خود است. چشمه آب گرم گیوی در جاده اسالم به خلخال و در نزدیکی خلخال، یکی از جاهایی است که میتوانید با سفر به آن حسابی خوش بگدرانید. از این رو بهتر است با احتیاط و با همراه داشتن تجهیزات و یدک به این نقطه از رامسر سفر کنید. از این رو پرندهنگری و عکاسی از طبیعت را نیز باید به تفریحات معمول در اطراف این منطقه اضافه نمود. اصلا چطوری خودتون رو به دشت برسونین و توی این سفر با خودتون چی ببرین؟ در سال 1830 میلادی، محققی لهستانی با نام الکساندر شودزکو خچکو متوجه وجود این قلعه در فومن شد و اطلاعاتی درباره آن ثبت کرد. لازم است توجه کنیم که حتی با نبود میدان زباله، وجود گسل شمال البرز و بارگذاری حدود ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب سد، می تواند به لرزه خیزی القایی منجر شود، و چه بسا القا و تسریع در رخداد زمینلرزه شدید با بزرگای بیش از ۶ در اثر جنبایی گسل البرز شمالی رخ دهد.

مهمترین مزیت اجاره اقامتگاه از سایت جاباما بررسی بخش نظرات سایت است. برای بازدید از آبشار لونک در نیمه دوم سال و بهخصوص زمستان، مطمئن شوید که از آخرین بارش برف حداقل 2 هفته گذشته باشد. این پارک از ارتفاعات مرطوب و سرد تشکیل شده است که بارش زیادی را به صورت برف ایجاد میکند و به دلیل ویژگیهای خاص و گونههای متنوع گیاهی و جانوری است، تحت حفاظت قرار گرفته است. یکی از این دیدنی های تاریخی قلعه گرماور است که بر فراز کوهی در 3 کیلومتری روستای گرماور قرار دارد. غار پشمکی یکی از غار های زیبای استان گلستان به شمار می آید. پل ورسک از شاهکارهای مهندسی کشور و دنیا به شمار می آید. چنانچه با وسیله نقلیه عمومی قصد سفر به رامیان و دیدن چشمه گل را دارید، میتوانید با تاکسی از ترمینال شاهرود به گرگان، از مسیر آزادشهر سفر کنید و در جاده اصلی پیاده شوید و یک کیلومتر باقی مانده تا چشمه گل را پیاده، یا با ماشینهای گذری که در مسیر عبور میکنند به این مروارید پنهان بروید. ارتباط رختکن با گرمخانه به وسیله دالانی کم عرض صورت میگیرد که دارای قوس هلالی است آب حمام ازچشمه ای که در بالای شهر رامیان قرار داشت تامین میشده است و بوسیله تنپوشههای سفالی به داخل حوض وخزانه آبگرم وارد میشد. با گذشتن از عباسآباد به تنکابن و بعد به رامسر میرسید.اتوبوسهای تهران به رامسر در ساعتهای گوناگون از ترمینال غرب به مقصد ترمینال رامسر حرکت میکنند.ایران ایر تنها شرکت هواپیمایی است که از تهران به رامسر پرواز دارد.

راميان با تاريخی کهن سرزمينی محصور در ميان کوههای البرز شرقی با چشمه ساران ، آبشارها و جويبارهای متعدد و دارای جنگل ها و چشم اندازهای زيبای طبيعی است. همانطور که گفته شد دریاچه توشن در فاصله 5 کیلومتری جنوب شهر گرگان واقع شده و دسترسی به آن بسیار راحت است. حال اگر این آبشار درون جنگل واقع شده باشد که دیگر هیچ؛ آبشار شصت کلاته یا همان آبشار شصت، یکی از مشهورترین آبشارهای گرگان است که با محوطه بسیار زیبا و هوای پاک، اوقات خوبی را برای مسافران به ارمغان می آورد. در برخی از زمانهای سال این منطقه مملو از پرندگانی چون قو، اردک و مرغابی است. چون پای هیچ باستان شناسی به این نقطه نرسیده است قدمت این اثر نیز نامشخص است. ارتفاع و عرض طاقچه 50 سانتی متر و عمق آن 60 سانتی متر است . به دلیل ارتفاع زیاد این ییلاق از سطح دریا، ابرها، که حاصل از بخار شدن آب دریا هستد، در بین کوهپایهها گیر افتاده و زیر پای شما قرار میگیرند و به جای غرق کردنتان، شما را غرق لذت میکنند. سفر كردن به شهرهاي شمالي ايران، هر زمان از سال دلپذير است. کمی خنکتر از فضای شهری است و پوشش سبز بینظیری دارد. اهالی بومی هونجان معتقد هستند که آب زر چشمه در شفای امراض مختلف از جمله بیماریهای گوارشی تاثیر دارد. ادعای پیمانکار سد هراز در مورد جلوگیری از رسوب مواد سمی زبالهها بهوسیله پتوی رُسی مشابه همان ادعای کنترل کوه نمک با پتوی رُسی هست که دیدیم چگونه شوری آب رودخانه کارون را افزایش داد و چه بر سر مردم بومی و کشاورزان و روستاییان و شهرنشینان خوزستان آورد. یورگن ساکسیلد در این قرارداد تعهد داد تا احداث ۹۰۰ کیلومتر خط راه آهن را در مدت شش سال به پایان برساند و برای ساخت هر متر راه آهن، معادل پنج دلار طلا ( حدود ۱٬۵ گرم طلای خالص ) دریافت کند.

و با این شهر تنها پنج کیلومتر فاصله دارد. اما از میان آنها قلعه رودخان با قرار گرفتن در دل جنگل موقعیت ویژهای دارد. درست است این بهشت رویایی پاقلعه رامیان جایی در دل جنگل های گلستان است. در زمانهای گذشته قلعه شیندان عبادتگاه زرتشتیان بوده و این قلعه آتشکده بوده است. نکات قابل توجه دیگر پارک گلستان وجود حدود یک هشتم گونه های مختلف گیاهی کشور،حدود یک سوم از گونه های مختلف طیور و بیش از نیمی از گونه های پستانداران ایران در این پارک است. فقط در یک جای مسیر تابلویی وجود دارد که نوشته است تا قلعه ۸۰۰ متر باقی مانده است اما این مسافت، برای بسیاری از مردم حتی در جاده صاف هم مفهوم نیست چه برسد در جنگل. آبشار شصت کلاته واقع در 22 کیلومتری جنوب غرب گرگان و انتهای جنگل شصت کلاته میباشد این منطقه به فیروز محل نیز معروف است. مسیر راه آبشار بصورت سطح شیب دار بوده و نیاز است که وسایل کوهنوردی را همراه داشته باشید. در فصل بهار و تابستان این آبشار دارای سرسبزی منحصر به فردی در اطراف ابشار می باشد و هر بیننده ای را به سمت خود جذب می کند. متأسفانه با کشیدن یک راه تا لب چشمه و بهلحاظ آسیبپذیر بودن خاک اطراف چشمه آثار ریزشهایی در اطراف چشمه مشاهده میشود. با توجه به کوهستانی بودن مسیر جواهرده و صعبالعبور بودن آن در زمستان، بازدید از دریاچه قو در زمستان و ماههای سرد سال توصیه نمیشود. دریاچه قو رامسر، در 26 کیلومتری رامسر و نزدیک روستای زیبای جواهرده، همچون الماس میدرخشد. از جاذبههای گردشگری شهرستان رامیان میتوان به قله ۲۴۰۰ متری قلعه موران به همراه چشمانداز زیبا و بقایای تاریخی، یخچالهای طبیعی، گلههای اسب وحشی و گونههای نادر دارویی گیاهی موجود در بالای کوه، استخر طبیعی گل رامیان با عمق نزدیک به ۸۰ متر، مجموعه ابشارهای سرخه کمر به تعدا ۵ آبشار، مجموعه ابشارهای جوزک، مجموعه ابشارهای سید کلاته به تعداد ۸ آبشار، مجموعه ابشارهای چفت که تعداد آنها به ۱۲ آبشار میرسد که کوتاهترین ان ۸ و بلندترین ان ۳۲ متر ارتفاع دارد،.

فضایی دلانگیز با آب و هوایی که نزدیک به رامسر است. محوطه بزرگ قلعه خشتی گیلوان از دوران طلایی اسلامی به جا ماند است. هوای این منطقه همیشه بهشتی و خنک است، درختان سایههایی خنک درست کردهاند، مه همه جا را فرا گرفته و منظرههایی رویایی شکل داده. این ظروف فقط از داخل لعاب داده شده اند. محمد سجادی، وزیر راه ایران بین سالهای ۱۳۱۷ تا ۱۳۲۰ با اشاره به مینگذاری پل ورسک گفته بود: «با شنیدن اخبار وحشتناک از جبهههای جنگ شوروی، دستور مینگذاری پل ورسک و پلهای مهم دیگر راهآهن داده شد و این کار با دقت و به صورت محرمانه انجام پذیرفت. مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ۲۵ خرداد امسال تا کنون ۱۷۰ خانوار فرهنگی شامل ۷۱۳ نفر در مدارس شهرستان اسکان داده شدند. محمدرضا کنعانی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: محیط بانان و جوامع محلی ساعت ۱۳ با اطلاع از آتش سوزی در منطقه چشمه زاو پارک ملی گلستان بلافاصله به محل اعزام شدند و در کمترین زمان آتش سوزی محدوده پایین دست را مهار کردند. پل ورسک نامش را از روستای مجاورش گرفته است که در آن زمان 20 خانوار در آن ساکن بودند. این آبشار جزو میراث طبیعی و ملی ایران و از جاهای دیدنی گلستان محسوب میشود که در سال ۱۳۹۳ به ثبت رسیده است. در این استان و در فاصله ی کمی از شهرستان رامیان یکی از پدیده های طبیعی بسیار دیدنی کشورمان وجود دارد که سبب جذب گردشگران و مسافرانی است که به این استان سرسبز و زیبا سفر می کنند. آب آن ساکن و اغلب شفاف و تمیز است. گزینه دوم مسیر راحت تری را برای پیاده روی دارد و قسمت زیادی از آن سنگ فرش شده است.

نمای اتاق هتل اغلب به سمت دریاچه است و منظرهای فوقالعاده از طلوع آفتاب را خواهید دید. جاده دسترسی به آن در شهر پلور از جاده هزار جدا شده و پس از طی مسافت حدود 12 كیلومتر به بزرگترین سد خاكی خاور میانه ساخته شده بر روی رود هزار كه به سد لار معروف است میرسد و در ادامه از كنار دریاچه پشت سد عبور كرده و تا انتهای دشت لار ادامه می یابد .برای رفتن به پشت سد لار و قسمت آبگیری آن در نهایت به سرچشمه اصلی ختم می شود وبه علت سرمای بیش از حد آب انسان قادر به نگهداری دست خود حتی به مدت چند ثانیه نیز نمی باشد. به همین خاطر است که بازدید از دو دریاچه زیر را هم در این استان به شما پیشنهاد می دهیم! رامیان این بهشت کوچک در استان گلستان با وجود جاذبه های فراوان طبیعی، تمام انتظارات ما را از یک سفر خوب به دل طبیعت جنگلی برآورده می کند. شما میتوانید با رزرو اقامتگاه در پینورست خیال خودتان را راحت کنید. پس از گذر از ساحل ماسهای اگر مسیر ساحل را ادامه دهید به یک رستوران ساحلی میرسید که فضای بسیار زیبایی دارد. در نزدیکی پاقلعه کوه بسیار بلند و زیبایی قرار دارد که به نامهای قلعه ماران، موران،میران شناخته میشود.

تصور کنید جایی در دنیای واقعی وجود دارد که شما را می توانید به رویایی کودکی خود ببرید که در یک کلبه چوبی در میان جنگل نشسته اید و ساعت ها به کوه های بلند و سرسبز و چشم انداز مه گرفته خیره شده اید و همواره نسیم خنک و مطبوعی به صورتتان می خورد. دو دیوار بلند در اطراف رودخانه برای جلوگیری از طغیان و سیلاب و آسیب رساندن به خانه ها در فصل پر بارش کشیده شده است. وضعیت نامساعد جاده یکی از اصلیترین دلایل نارضایتی گردشگران از این جاذبه توریستی است. این غار طبیعی که از جاهای دیدنی رامیان محسوب میشود، از نوع آبی و رودخانهای است و با قطر دهانه ۹ الی ۱۵ متر، طول آن به حدود ۲۳۵ متر میرسد. بنای اولیه بقعه به دوره صفوی تعلق داشت و از سال ۱۳۷۹، بنای جدید امامزاده در حال ساخت بوده است. این روستا یکی از جاهای دیدنی چالوس و مازندران است. جادهای که شما را به دریاچه قو میرساند، نیز جذاب است و هوایی بسیار آرامشبخش دارد. خارج از جواهرده جاده فرعی خاکی وجود دارد که به دریاچه قو ختم میشود. از طرفی به دلیل وجود دکههای فروشگاهی متعدد و چایخانه و رستوران در طول مسیر، شما همواره با خیال راحت میتوانید به گشت و گذار بپردازید.

محمود شکیبا در کفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پس از عکسبرداری و کالبد شکافی مشخص شد اصابت گلوله چهارپاره به بدن حیوان علت مرگ توله خرس ریگ چشمه بوده است. برای زیارت هردوی این امامزادهها، بهتر است از فردی مسلط به محل، کمک بخواهید که همراه شما شود. سری بزنید به آبشار کبودوال که یکی از زیباترین آبشارهای گلستان است. در اين بخش براي برنامهريزي بهتر، اب و هواي جواهرده تا 5 روز آینده آورده شده است. در اين بخش براي راهيابي بهتر، لوكيشن دقيق درياچه قو آورده شده است. و به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با اشاره به پرداخت بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در گلستان، گفت: دولت با ارائه تسهیلات در بخش اشتغال روستایی از بیش از ۳۰۰ رشته شغلی در استان گلستان حمایت میکند. اگر زمستان را برای سفر انتخاب کنید، بهتر است با خود لباس و کفش مخصوص داشته باشید. همچنین در نزدیکی این مکان، سوئیت و هتل احداث شده است. همچنین میتوانید انواع مربا و ترشیجات را نیز در این منطقه خریداری کنید. این آبشار که آبشار قو نیز نایده میشود تقریبا درانتهای دشت لار و در انتهای دره وود ارد. در بخشهاي بالا به آدرس و مسيردسترسي درياچه مصنوعی قو جواهرده رامسر اشاره شد.

در این مقاله به معرفی دریاچه قو رامسر و وضعیت آب و هوا و نحوه دسترسی آن میپردازیم. برای دسترسی این روستا باید از طریق جاده هراز حرکت کنید.این روستا از تهران حدود 170 کیلومتر فاصله دارد ولی به دلیل زیاد بودن پیچ های پی در پی طی کردن ان حدود 4 ساعت زمان خواهد برد. بی شک بهترین زمان سفر به ماسوله فصل بهار و ماه اردیبهشت است که گلهای صورتی و شکوفهها باز شده و طبیعت آن بسیار زیبا و چشمنواز است و بارشهای بهاری به حداقل خود رسیدهاند. در زمان قاجار به لحاظ نزديک بودن اين روستا به دريا و مناسب بودن ساحل آن جهت پهلوگيري شناورهاي تجاري مورد توجه شخصي بنام خاچيک قرار گرفت و اين منطقه محل مناسبي براي مبادله و حمل و نقل کالا ميان ايران و روسيه شوروي و سبب رونق فعاليتهاي مختلف اقتصادي گرديد. جالب است بدانید قبل از رسیدن به آبشار تودارک، آبشار کوچک دیگری نیز در مسیر قرار دارد که ارتفاع کمی دارد و نام آن لیمرا است. این آبشار در دل جنگل های رنگو است که با کمی پیاده روی می توان به آن رسد. آنچه سبب نامگذاری این دریاچه شده، قوهای رنگی پدالی هستند که لذت پارو زدن در دریاچهای آرام در دل جنگل را فراهم میسازند. دریاچهای مصنوعی در دل طبیعت، با فضایی بکر و دوست داشتنی! شهر کتالم رامسر مانند دیگر شهرهای شمال تابستانی مرطوب و گرم با هوای شرجی آزاردهنده دارد. مجموعه ابشارهای پشمکی، چشمه زارهای نیلبرگ، چشمه زارهای سید کلاته، انجیر چشمه، منطقه کوهستانی و برف گیر النگ، چشمه پیر کرم، دهکدههای ییلاقی و توریستی در ارتفاعات رامیان، مانند پاقلعه، رضی، ملچ آرام و…

آبشار پشمکی، آبشار سرخه کمر، پارک جنگلی شیرآباد، چشمه گل رامیان و بسیار بسیار جاذبه های دیگر که رامیان در خود جای داده است. تنها در یک مورد با وساطت یکی از افراد محلی یک گوشی آیفون 13 به مسافران پس داده شد و از سایر وسایل سرقتشده خبری نیست. اگر تا به حال تجربه سفر به این مطلقه زیبا و دیدنی را داشته اید، از طریق بخش نظرات مطرح کنید تا شما ما و سایر کاربران هم از آن بهره مند شویم. اما راحت ترین و خوش آب و هواترین فصل برای سفر و بازدید از جنگل الیمستان اواسط بهار و اوایل پاییز می باشد. در نزدیکی جنگل دالخانی، در روستای گرسماسر رامسر منطقهای بسیار دیدنی به نام دریای ابر وجود دارد. امکانات اولیه رفاهی و بهداشتی در این نقطه وجود دارد. ۷۰ متر میباشد که در آن بخشهایی مانند زندان، اتاق استراحت سربازان، برجکهای نگهبانی، درب اصلی، طویله، آشپزخانه، بخش شاهنشین و سرویس بهداشتی دیده میشود، مصالحی که در ساخت مارکوه استفاده شده بیشتر سنگهای بزرگ صخره ای تراش خورده همراه با ملاتی از گچهای تاریخی که در دهه هشتاد شمسی فقط یک متربه با سیمان و گچهای جدید توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری مورد مرمت قرار گرفتند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد اجاره ون تا شمال لطفا از صفحه ما بخواهید.برچسب ها : ,

جمعه 14 مهر 1402  توسط مدرسه مگ  |

 
 

 

 

1402

 

چگونه تخت های سفید را تمیز می کنید؟
آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام «اگه واسم روزگار بدتره واسه تو که دیگه خیلی راحت تره»
خواص مکانیکی ورق فولادی 304
علائم و درمان آرتروز در تخصص ارتوپدی
مهاجرت به قبرس
معرفی روش ذخیره اطلاعات در اکتیودایرکتوری | ساختار ذخیره اطلاعات
آهنگ جدید محسن چاوشی به نام «یه روز دیدمتو تازه شدم از نو»
ایجاد وب سایت را از کجا شروع کنیم؟
سه روش‌ها کارآمد برای دریافت بیشتر از افزایش فالوور اینستاگرام
هفت افسانه درباره مسجد جامع اصفهان
5 بزرگ‌ترین دهکده جهانی دبی اشتباهاتی که به راحتی می‌توانید از آنها اجتناب کنید.
پایین بودن لگولند دبی
برنده تاکتیک برای جواهرده رامسر
10 فایده کرم صورت را بشناسید
هارد دیسک
قصه هایی پر سود که درباره دبی مال بیاموزید
چهار عالی هک افزایش فالوور اینستاگرام
9 ویژگی جدید یخچال فریزرهای امروزی
آهنگ جدید حمید هیراد به نام «دریا»
بهتر است صندلی ماشین را با چرم یا پارچه بپوشانید

 

 

RSS 2.0
<
تعداد آنلاین : 11
بازدید امروز : 389
بازدید دیروز : 1605
هفته گذشته : 5538
ماه گذشته : 43204
سال گذشته : 119731
بازدید کل : 119731
تعداد پست ها : 60
تعداد نظرات : 0
Blogtez